Sala koncertowa

ZAPRASZAMY

Koncertowe Czwartki:

8 marca godzina 18:00 recital fortepianowy prof. Andrzeja Tatarskiego z Akademii Muzycznej w Poznaniu

Prof. Andrzej Tatarski poprowadzi warsztaty pianistyczne dla uczniów PSM I st. w Zbąszyniu oraz PSM I st. w Wolsztynie. Warsztaty zakończą się recitalem, podczas którego Profesor wykona przeboje muzyki fortepianowej oraz opowie o muzyce.

15 marca godzina 18:00 Koncert autorski muzyki Artura Banaszkiewicza „Wielkie premiery & słynne szlagiery ”

Artur Banaszkiewicz to znakomity wirtuoz skrzypiec, który zachwycił zbąszyńską publiczność podczas dwóch koncertów karnawałowych. Tym razem zaprezentuje się jako kompozytor, autor muzyki nowoczesnej, ale niezwykle przystępnej i otwartej na każdego słuchacza. Usłyszymy koncert na trąbkę Artura Banaszkiewicza.Posłuchamy także słynnych przebojów muzyki klasycznej.

Na program koncertu złożą się dwa prawykonania utworów Artura Banaszkiewicza:
1) ‚SEEKING THE ANSWER” Trumpet Concerto (24′)
w wersji na trabke i fortepian
2) „3POP3” Divertimento na kwintet instrumentów dętych blaszanych (12′)
oraz znane i chętnie słuchane utwory muzyki, zarówno klasycznej, jak i popularnej.

12 kwietnia godzina 18:00 Koncert fortepianowy Jagody Stachowiak
Jagoda Stachowiak to tegoroczna absolwentka klasy fortepianu mgr Barbary Jarantowskiej, zaprzyjaźnionej z naszą szkołą pedagog fortepianu. Absolwenci i uczniowie Pani Jarantowskiej niejednokrotnie prezentowali się z dużym powodzeniem na naszej estradzie.

19 kwietnia 18:00  Koncert zespołu „Łaniki”

Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „Łaniki” powstał w 1990 roku z inicjatywy kierownictwa Zespołu Pieśni i Tańca „Łany” przy Akademii Rolniczej w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy). Przez 20 lat pracował pod kierownictwem Renaty Kaszubkiewicz.Kultywowanie i szerzenie polskiego folkloru wśród dzieci i młodzieży, jej rozśpiewanie i roztańczenie oraz uwrażliwienie na piękno muzyki ludowej, ruchu i gestu to cele działalności „Łaników”.Zasadniczym obszarem zainteresowań twórczych zespołu jest polski folklor ze szczególnym uwzględnieniem regionu Wielkopolski, a w najmłodszej grupie wiekowej inscenizacje popularnych bajek dla dzieci.Program zespołu obejmuje tańce narodowe i suity regionalne, w których pieśni, tańce
i obrzędy przeplatają się wzajemnie, tworząc żywe i barwne widowisko.Zespół uczestniczył w międzynarodowych spotkaniach folklorystycznych między innymi w Grecji, Czechach, Szwecji, Finlandii, Włoszech, Bułgarii, Węgrzech.Członkami zespołu są dzieci i młodzież od 6 do 18 lat.

Sala koncertowa liczy 225 miejsc. Dysponujemy nowoczesną aparaturą nagłośnieniową oraz znakomitymi warunkami akustycznymi.  Sala udostępniana jest NIEODPŁATNIE na wydarzenia muzyczne i kulturalne, na podstawie Umowy nieodpłatnego użyczenia sali. Wydarzenia nie mogą generować dochodu i są bezpłatne dla odbiorców.

Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr telefonu 68 38 66 002 lub maila sekrpsm@wp.pl

 

Poniżej wykaz imprez, które odbyły się w sali koncertowej.

Koncerty 2017/2018

Koncerty 2016/2017

Koncerty 2015/2016

Koncerty 2014/2015