UWAGA INFORMACJA OD P. HANNY MALICKIEJ

Szanowni Państwo,

na stronie szkoły umieszczone zostały posegregowane przeze mnie materiały pomocnicze z Kształcenia słuchu dla wszystkich uczniów klas I-IV c.4 oraz IV-VI c.6; Bardzo proszę Państwa o przekazanie tej informacji moim uczniom.
http://psmzbaszyn.pl/materialy-dla-uczniow-pani-hanny-malickiej/

Zagadnienia poukładane są tematycznie w działy, np.: Gamy, Interwały, Trójdźwięki, itd. Pod każdym tematem znajduje się link do lekcji, w której nauczyciel opowiada o temacie danej lekcji.

Nie ma tu podziału na klasy. Uczniowie starszych klas mogą sobie powtarzać materiał z klas niższych i doskonalić materiał bieżący. Uczniowie niższych klas sięgają do zagadnień przerobionych od początku roku. Są to jednak tylko wykłady tematu i służą utrwalaniu wiedzy teoretycznej (w niektórych przypadkach również ćwiczenia).

Aby uczniowie mogli ćwiczyć bieżący materiał, będę dosyłać zestawy zadań do rozwiązywania w domu dla każdej klasy osobno.

Większość klas ma ze sobą kontakt na Messengerze. Już na początku roku klasy tworzyły sobie grupę do przekazywania informacji o zajęciach. Jeśli któryś z uczniów nie jest włączony do grupy klasowej, proszę aby postarał się o to. Wystarczy skontaktować się z kolegą z klasy i poprosić o dołączenie do grupy. I tu prośba do Szanownych Państwa, zwłaszcza tych Rodziców, których dzieci nie mają dostępu do Internetu, by stworzyć im możliwość na odbiór przekazywanych materiałów.

Tak więc, na stronie szkoły są do pobrania zagadnienia teoretyczne.

Materiały do ćwiczeń będę przesyłała za pomocą Messengera bezpośrednio do uczniów na grupy klasowe i poinformuję o tym fakcie Państwa za pomocą dziennika elektronicznego.

Nie będę wprowadzać oczywiście nowych tematów, ale ze względu na długi okres przerwy, zdobyte już umiejętności i wiedzę trzeba przypominać i utrwalać, aby po powrocie do szkoły zająć się kolejnymi zagadnieniami.

Przypominam również uczniom, że powinni korzystać jak najczęściej ze strony www.dur-moll.pl – wielokrotnie używaliśmy jej na zajęciach, więc każdy wie jak się posługiwać tą pomocą dydaktyczną.

Proszę Państwa o w miarę możliwości regularne przeglądanie strony szkoły , odbieranie wiadomości w dzienniku elektronicznym i przekazywanie ich swoim dzieciom.

Sytuacja jest wyjątkowa i należy też podjąć wyjątkowe kroki. Mam nadzieję, ze Państwo i moi uczniowie unikniecie styczności z wirusem, będziecie zdrowi i wkrótce wszystko wróci do normy. Do tej pory jednak postarajmy się jakoś odnaleźć w tej sytuacji i wspólnie stworzyć dzieciom najlepsze warunki do nauki.

 

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Malicka, nauczyciel Kształcenia słuchu